Spider-Man: Daleko od domu

SPIDER-MAN: FAR FROM HOME

Po dramatycznych wydarzeniach z finału „Avengers: Koniec gry” Peter Parker jest w rozsypce. Żeby poradzić sobie z traumą, wyrusza wraz z kolegami ze szkoły na wycieczkę do Europy.

Spider-Man: Daleko od domu – opis

Peter wyrusza w podróż po europejskich stolicach. Wyjazd zapowiada się całkiem interesująco, zwłaszcza że dzięki niemu nasz bohater będzie miał szansę zbliżyć się do swojej szkolnej miłości – MJ. Niestety, nie jest mu dany spokojny wypoczynek. Świat znów potrzebuje pomocy superbohatera, a akurat pod ręką nie ma Thora, Kapitana Marvela czy Hulka. Naszą rzeczywistość zaczynają nawiedzać żywiołaki z innych wymiarów, które sieją chaos i zniszczenie. Peter musi znów założyć maskę i ruszyć do akcji. Nie wie jednak, że jest tylko pionkiem w grze kogoś, kto planuje swoje machinacje z ukrycia.

Spider-Man: Daleko od domu – obsada i twórcy

„Spider-Man: Daleko od domu” to film toczący się w ramach kinowego uniwersum Marvela, czyli świata gdzie spotykają się Kapitan Ameryka, Thor czy Iron Man. Obraz można uznać za epilog toczącej się od 2008 roku sagi, której punktem kulminacyjnym był blockbuster wszechczasów: „Avengers: Koniec gry”. „Spider-Man: Daleko od domu” wyreżyserował Jon Watts („Spider-Man: Homecoming”), a w głównego bohatera wcielił się Tom Holland („Avengers: Koniec gry”, „Niemożliwe”). W pozostałych rolach występują: Samuel L. Jackson („Pulp Fiction”, „Avengers”), Jake Gyllenhaal („Donnie Darko”, „Labirynt”), Zendaya („Euforia”, „Król rozrywki”), Marisa Tomei („Miłość jest zagadką”, „Zapaśnik”) i Jon Favreau („Wilk z Wall Street”, „Iron Man”).

Spider-Man: Daleko od domu – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl.