Shine

SHINE HD

|18 zł na 48h|

Dwóch portorykańskich braci, zamieszkałych w hiszpańskim Harlemie Nowego Jorku, to najlepsi tancerze salsy w mieście. Rozdzieleni przez wielką tragedię spotykają się po kilku latach. Problem jest jednak taki, że znajdują się po przeciwnych stronach barykady.

Shine – opis

Po siedmiu latach nieobecności do Nowego Jorku powraca Ralphi. Mężczyzna pracuje w firmie zajmującej się komercjalizacją osiedli, a jego nowym zadaniem jest przekształcenie okolicy, w której niegdyś mieszkał. Na miejscu spotyka swojego brata, Juniora, który poszedł w ślady ojca i jest teraz elitarnym tancerzem salsy. Chłopak sprzeciwia się planowanym zmianom w okolicy. Ralphi znajduje się na rozstaju dróg. Wejść w konflikt ze swoim bratem i zniszczyć kulturę miejsca, gdzie dorastał, czy powrócić do przeszłości, od której starał się uciec? W podjęciu decyzji pomogą mu budzące w jego duszy gorące wspomnienia dźwięki egzotycznej salsy.

Shine – obsada i twórcy

Reżyserem tego muzycznego dramatu obyczajowego jest debiutant Anthony Nardolillo. W rolach głównych występują również debiutujący Jorge Burgos i Gilbert Saldivar („Dexter”, „Pewnego razu w Hollywood”). Partneruje im między innymi David Zayas – pamiętny sierżant Batista z serialu „Dexter”.

Shine – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.