Sesje

The Sessions

Sparaliżowany mężczyzna pragnie poznać smak seksu. Zatrudnia terapeutkę, która ma pomóc mu przygotować się do pierwszego stosunku. Para zbliża się do siebie.

Sesje – opis

Marc O’Brien to słynny poeta i dziennikarz cierpiący na paraliż prawie całego ciała. Cheryl jest terapeutką zahamowań seksualnych, która ma pomóc mu odbyć pierwszy stosunek. Para rozpoczyna szereg sesji, mających na celu rozbudzić u mężczyzny pożądanie, namiętność i otworzyć go na doznania, których do tej pory nie znał. Erotyczne spotkania Marca i Cheryl przeradzają się w coś niezwykłego. Terapeutka odkrywa niesamowitą osobowość mężczyzny, który ze względu na paraliż musi walczyć o każdy oddech. On natomiast zakochuje się w swojej opiekunce. Sesje przeradzają się w pełne namiętności randki.

Sesje – obsada i twórcy

Nagrodzony na festiwalu niezależnego kina w Sundance komediodramat w reżyserii Bena Lewina („Georgia”). Obraz zdobył również nominację do Oscara. W kategorii pierwszoplanowej roli kobiecej wyróżniona została Helen Hunt („Na dobre i na złe”). W sparaliżowanego Marca wciela się John Hawkes („Do szpiku kości”), a w sympatyzującego z bohaterami, postępowego księdza, William H. Macey („Fargo”).

Sesje - gdzie oglądać?

Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.