Serce miłości

Serce milosci [DN] [AD]

Film inspirowany życiem pary warszawskich artystów, Wojtka Bąkowskiego i Zuzanny Bartoszek – dwóch symbolicznych postaci polskiego krajobrazu sztuki współczesnej.

Serce miłości – opis

Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgeniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy – wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bowiem patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji.

Serce miłości – obsada

„Serce miłości” w reżyserii Łukasza Rondudy to fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek. Na ekranie, w wybitnych kreacjach aktorskich: Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska.​

Serce miłości – gdzie obejrzeć?

Cały film dostępny online w serwisie VOD player.