Samoloty, pociągi i samochody

PLANES, TRAINS & AUTOMOBILES

Kapitalny film drogi, który kipi dobrym humorem oraz wyśmienitym aktorstwem. Dwóch obcych sobie mężczyzn zmuszonych jest wspólnie podróżować, aby dotrzeć na czas do domu na Święto Dziękczynienia.

Samoloty, pociągi i samochody - opis

Neal Page (Steve Martin) jest odnoszącym sukcesy dyrektorem ds. reklamy, który stara się dotrzeć do domu na Święto Dziękczynienia. W samolocie poznaje nieokrzesanego i wygadanego mężczyznę - Dela Griffitha (John Candy). Niespodziewanie burza śnieżna sprawia, że samolot musi zmienić kierunek lotu. Neal poszukuje alternatywnego sposobu dotarcia do domu, ale porady Dela doprowadzają ich od jednej katastrofy do drugiej.

Samoloty, pociągi i samochody – twórcy i obsada

Reżyserem produkcji jest John Hughes („Kevin sam w domu” i „Kevin sam w Nowym Jorku”). W postacie głównych bohaterów wcielają się pięciokrotnie nominowany do Złotego Globu Steve Martin („Ojciec panny młodej II”) oraz John Candy („Kevin sam w domu”). W pozostałych rolach pojawiają się Laila Robins (serial „Homeland”), nominowany do Emmy Michael McKean (serial „Zadzwoń do Saula”) oraz laureat Złotego Globu Kevin Bacon („Dzika rzeka”).

Samoloty, pociągi i samochody - gdzie oglądać?

Film dostępny online na platformie VOD player.pl.