Rzeka życia

A River Runs Through It

Brad Pitt i Craig Sheffer jako bracia zniewoleni przez despotycznego ojca. Czy Normanowi i Paulowi uda wyrwać się spod twardej ręki ojca?

Rzeka życia - opis

Surowy prezbiteriański pastor oraz jego dwóch synów, żyją wspólnie na wzgórzach Montany. Macelean żelazną ręką wychowuje dwóch synów. Starszy z nich, Norman, nie marzy o niczym inny, jak o wyrwaniu się ze swojej okolicy do wielkiego świata w którym mógłby rozwijać swoje pasje. Młodszy Paul jest jego zupełną odwrotnością. Zaczyna pracować dla lokalnej gazety, ale w jego gwałtownym charakterze czai się instynkt autodestrukcji. Pomimo różnic jakie występują pomiędzy tą trójką ich wspólną pasją jest łowienie pstrągów. W sytuacjach kryzysowych zawsze wyruszają na połów, a stałość rytuału ma za zadanie oczyścić ich świat z problemów.

Rzeka życia - obsada i twórcy

Reżyserii filmu podjął się zdobywca 2 Oscarów ("Zwyczajni ludzie", "Żądło"). W jednych z głównych ról możemy zobaczyć gwiazdę światowego formatu, uwielbianą przez miliony, Brada Pitta ("Zniewolony. 12 Years a Slave"). W rolę starszego z braci wcielił się Craig Sheffer ("Sarah", "Wilki wojny"). Film doczekał się statuetki Oscara w kategorii Najlepsze zdjęcia dla Philippea Rousselota.

Rzeka życia - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl