Przylądek strachu

Cape Fear

Robert De Niro w roli psychopatycznego mordercy. Przestępca właśnie wychodzi z więzienia i planuje odegrać się na adwokacie, który położył jego sprawę. Rodzina prawnika jest w wielkim niebezpieczeństwie.

Przylądek strachu – opis

„Przylądek strachu” opowiada historię psychopaty, Marka Cady’ego, który po 14 latach wychodzi z więzienia i jedyne, czego pragnie, to zemścić się na swoim adwokacie, Samie Bowdenie. Przestępca wini obrońcę za położenie sprawy sądowej i jest zdolny do wszystkiego. Zaczyna terroryzować zarówno żonę adwokata jak i jego córkę. Brutalna konfrontacja wisi w powietrzu. Bowden musi zrobić wszystko, aby ocalić rodzinę przed bezlitosnym psychopatą.

Przylądek strachu – obsada i twórcy

Film „Przylądek strachu” z 1991 roku w reżyserii Martina Scorsese („Wilk z Wall Street”, „Taksówkarz”) to remake klasycznego obrazu z 1962 roku z Gregory Peckiem i Robertem Mitchumem w rolach głównych. W produkcji z 1991 występują Robert De Niro („Taksówkarz”, „Ojciec chrzestny 2”), Nick Nolte („Książę przypływów”, „Olej Lorenza”), Jessica Lange (seria „American Horror Story”, „King Kong”) i Juliette Lewis („Kalifornia’”, „Urodzeni mordercy”). Co ciekawe, w rolach drugoplanowych pojawia się zarówno Peck, jak i Mitchum, tworząc jedne z ostatnich kreacji w swoich bogatych karierach filmowych.

Przylądek strachu – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.