Proud Mary

PROUD MARY

Opowieść o morderczyni, która odkrywa w sobie instynkt macierzyński za sprawą pewnego chłopca.

„Proud Mary” – streszczenie

Mary pracuje jako płatna zabójczyni dla jednej z rodzin mafijnych, której głową jest Benny. Pewnego dnia jej życie się zmienia. Podczas jednego zlecenia zabija gangstera i tym samym ratuje młodego chłopca. To przysparza kobiecie jeszcze więcej wrogów. Musi się zmierzyć nie tylko z rosyjską mafią, ale także ze swoim byłym kochankiem. Niebezpieczna i inteligentna Mary nie podda się łatwo i będzie walczyć aż do końca.

„Proud Mary” – o filmie

„Proud Mary” to trzymający w napięciu thriller z elementami kina akcji z 2018 roku. Film nagrywano w Lawrence, Lowell i Bostonie w Stanach Zjednoczonych. Debiutujący w Hollywood irański reżyser Babak Najafi splata ekscytującą intrygę i powołuje do życia charakterystyczną bohaterkę.

„Proud Mary” – obsada

Reżyserem filmu „Proud Mary” jest nagrodzony na MFF w Berlinie za najlepszy debiut filmowy za film „Sebbe” – Babak Najafi. W rolę głównej bohaterki wciela się laureatka Złotego Globu Taraji P. Henson (znana z filmu „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”). Obok niej występują: Jahi Di'Allo Winston, Billy Brown („Dexter”), Neal McDonough oraz czterokrotnie nominowany do nagrody Emmy Danny Glover („Najtrudniejsza walka Muhammada Alego”).

„Proud Mary” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.