Powrót do Montauk

Return to Montauk

Żonaty pisarz po latach spotyka swoją największą miłość. Kobieta nie wydaje się jednak zainteresowana dawnym kochankiem. Czy nierówna walka z emocjami doprowadzi do upragnionego finału?

Powrót do Montauk - opis

Max to znany pisarz, który przyjeżdża do Nowego Jorku promować swoje dzieło. Książka ta ma dla niego wielkie znaczenie, bowiem autor opisuje w niej gorący romans z pewną kobietą. Nie, nie jest to podróżująca z nim żona. Wkrótce poznaje czarującą Panią adwokat, która okazuje się być kobietą z książki. Rebecca nie pamięta Zorna i nie daje umówić się na wspominki, ale w końcu ulega pisarzowi. Pewnego dnia zabiera go w podróż, po której nic już nie będzie takie samo. Czy wybory których dokonają będą słuszne? Co na to wszystko żona Maxa?

Powrót do Montauk - obsada i twórcy

Film jest oparty na powieści szwajcarskiego pisarza Maxa Frischa „Montauk”. Twórcą dramatu jest niemiecki reżyser - Volker Schlöndorff, a zarazem laureat dwóch nagród w Cannes ("Blaszany bębenek", "Niepokoje wychowanka Törlessa"). W rolę pisarza wcielił się Stellan Skarsgård (Srebrny Niedźwiedź za film "Prostoduszny morderca"). Partnerują mu: Nina Hoss ("Gold", "Barbara") oraz Susanne Wolf ("Styks", "Trzej muszkieterowie").

Powrót do Montauk - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl