Pili

PILI

Dramat, którego bohaterką jest marząca o lepszym jutrze samotna matka dwójki dzieci, która ukrywa przed światem fakt, że jest nosicielką wirusa HIV.

Pili - opis

Pili (Bello Rashid) mieszka w na wiejskim obszarze Tanzanii, gdzie pracuje na polu za mniej niż 2 dolary dziennie, aby wyżywić dwójkę swoich dzieci. Kobieta za wszelką cenę stara się ukryć fakt, że jest nosicielką wirusa HIV. Gdy otrzymuje propozycję wynajmu stoiska na targu, robi wszystko, aby je zdobyć. Mając tylko dwa dni na złożenie depozytu. Pili musi podejmować coraz trudniejsze decyzje, które mogą mieć poważne konsekwencje. Ile kobieta będzie w stanie zaryzykować, żeby tylko zmienić swoje życie?

Pili - twórcy i obsada

Obraz został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków, a jego debiutujące w długim metrażu twórczynie, Sophie Harman oraz Leanne Welham (krótki metraż Castaway), wyróżniono nominacją do BAFTY. W głównych rolach występują Bello Rashid, Nkwabi Elias Ng'angasamala ("Siri ya Mtungi"), Sesilia Florian Kilimila, Sikijua Rashid oraz Mwanaidi Omari Sefi.

Pili - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.