Pierwsza noc oczyszczenia

The First Purge

„Pierwsza noc oczyszczenia” to trzecia część popularnego cyklu będąca zarazem prequelem wydarzeń znanych z poprzednich filmów. Czas dowiedzieć się, jak doszło do pierwszej nocy oczyszczenia.

Pierwsza noc oczyszczenia – opis

Przypomnijmy: noc oczyszczenia to nowa metoda amerykańskiego rządu na wyładowywanie agresji drzemiącej w narodzie. Przez jedną noc obywatele mogą mordować, niszczyć i demolować do woli. Każde zabójstwo ujdzie im na sucho. Kolejnego dnia wszystko wraca do normy i każdy staje się ponownie przykładnym Amerykaninem. Pierwsza, eksperymentalna noc oczyszczenia miała miejsce na Staten Island, gdzie mieszka największy odsetek ludzi z niższych warstw społecznych, a zatem idealnych kandydatów do roli ofiar w nowo wprowadzanej czystce. Mieszkańcy pewnego osiedla komunalnego przygotowują się do nadchodzących wydarzeń. Wzajemnie się pocieszają, szukają schronienia w kościołach czy własnych ramionach. Nie są jednak gotowi na to, co ma nastąpić. Rząd odpowiedzialny za noc oczyszczenia umiejętnie podburza nastroje społeczne i promuje nadchodzącą rzeź. W grę wchodzą wielkie pieniądze, więc niech rozpocznie się szaleństwo!

Pierwsza noc oczyszczenia – obsada i twórcy

Trzecią część „Nocy oczyszczenia” wyreżyserował Gerard McMurray („Otrzęsiny”). W rolach głównych wystąpili: Y'lan Noel („Slice”), Lex Scott Davis (serial „Training Day”), Joivan Wade („Doom Patrol”), Mugga („Bushwick Beats”) oraz Luna Lauren Velez („Dexter”).

Pierwsza noc oczyszczenia – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.