Pearl Harbor

PEARL HARBOR

Widowiskowy film wojenny w reżyserii Michaela Baya przedstawiający historię miłości dwóch pilotów do pięknej pielęgniarki. Tłem opowieści jest atak Japończyków na bazę Pearl Harbor na Hawajach.

Pearl Harbor – opis

Rafe i Danny są przyjaciółmi od dzieciństwa. Zawsze fascynowało ich lotnictwo, więc nic dziwnego, że z czasem zostali świetnie wyszkolonymi pilotami. Gdy nastał czas wojny, ich drogi się rozeszły. Rafe wyrusza na Wyspy Brytyjskie, żeby stanąć na linii frontu. Zostawia kobietę, którą kocha i dołącza się do walki z nazistowskim najeźdźcą. Wkrótce wichry wydarzeń rzucają obu przyjaciół na Hawaje – miejsce, w którym już niedługo rozegra się jeden z najbardziej dramatycznych epizodów w historii Ameryki. Podstępny atak japońskich pilotów na Pearl Harbor sprawi, że Stany Zjednoczone odczują boleśnie czym jest II Wojna Światowa. W samym ogniu bitwy odnajdą się Rafe i Danny – niegdyś przyjaciele, teraz mężczyźni podzieleni przez miłość do tej samej kobiety.

Pearl Harbor – obsada i twórcy

Ten widowiskowy melodramat wojenny wyreżyserował Michael Bay – specjalista od efektownego kina akcji, twórca serii „Transformers”. Obraz dostał Oscara za najlepszy montaż dźwięku, a w rolach głównych wystąpili: Ben Affleck („Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”), Josh Hartnett („Helikopter w ogniu”), Kate Beckinsale („Underworld”), Cuba Gooding Jr. („Siła i honor”), Jon Voight („Nocny kowboj”), Alec Baldwin („Polowanie na Czerwony Październik”) i Tom Sizemore („Szeregowiec Ryan”).

Pearl Harbor – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.