Pamiątka

The Souvenir

Julie jest młodą studentką reżyserii, która poznaje intrygującego Anthony'ego. Mężczyzna skrywa pewien sekret, który Julie pragnie odkryć.

Pamiątka - opis

Główną bohaterką jest Julie, ambitna studentka reżyserii, która wkracza w dorosły świat. Dziewczyna szybko zdaje sobie sprawę z tego, że jest naiwna, a miasto nie jest tak serdeczne jak jej się wydaje. Pewnego dnia Julie poznaje starszego od siebie pracownika Biura Spraw Zagranicznych, Anthony’ego. Oboje są sobą zafascynowani i bohaterowie zakochują się w sobie. Zamieszkują razem, ale ich życie nie jest sielanką. Mężczyzna skrywa pewien sekret, a Julia postanawia go rozwikłać.

Pamiątka - obsada i twórcy

Reżyserem filmu jest Joanna Hogg ("Unrelated", "Archipelago"). W rolę Julii wcieliła się Honor Swinton - Byrne. W obsadzie znaleźli się też Tilda Swinton, laureatka Oscara za film Michael Clayton, Tom Burke ("Tylko Bóg wybacza", Muszkieterowie") oraz Richard Ayoade ("Moja łódź podwodna"). Film został nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Sundance w kategorii najlepszy dramat zagraniczny.

Pamiątka - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl