Ostrym nożem

OSTRYM NOZOM (AKA. BY A SHARP KNIFE)

Oparty na faktach, doskonały słowacki dramat pokazujący ojca przechodzącego żałobę po stracie syna. Zmaga się też samym sobą i swoimi demonami.

Ostrym nożem - opis

Syn Ľudovíta (Roman Luknár) stracił życie w wyniku bezwzględnego neonazistowskiego ataku. Z powodu uchybień w słowackim ustawodawstwie napastnicy zostają szybko wypuszczeni na wolność, a zrozpaczony ojciec staje w obliczu niesprawiedliwości. Mężczyzna walczy z policją oraz oportunistycznym wymiarem sprawiedliwości. Ľudovít musi pogodzić się też z wyrzutami sumienia, ponieważ nigdy nie udało mu się zbudować bliskiej relacji ze zmarłym synem. Im bardziej obwinia się o śmierć chłopaka, tym bardziej cierpią na tym jego relacje z żoną i młodszą córką.

Ostrym nożem - twórcy i obsada

Reżyserem produkcji jest wschodząca gwiazda słowackiego kina Teodor Kuhn (krótki metraż "Momo"). Mężczyzna walczy z systemem. W głównej roli kapitalnie wciela się dwukrotnie nominowany do Czeskich Lwów Roman Luknár ("Niedźwiadek"). W obsadzie pojawiają się także Ela Lehotská ("Nieczysta"), Marián Mitaš ("Opieka domowa"), Miroslav Krobot ("Kwartet") oraz David Hartl ('Little Kingdom").

Ostrym nożem - nagrody

Obraz został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowy w Pradze

Ostrym nożem - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.