Opatrunek

PLASTER (AKA. GIPS)

Rodzina na życiowym zakręcie, a w niej dziewczynka, która nie może pogodzić się z rozwodem rodziców. Czy mama i tata na rozstaju dróg to rzeczywiście koniec świata?

Opatrunek – opis

Fitz szykuje się właśnie do najgorszych świąt Bożego Narodzenia w jej nastoletnim życiu. Dziewczyna jest wściekła z powodu rozwodu rodziców. Nie może pogodzić się z decyzją swoich bliskich, którzy postanowili się rozejść. Nie jest w stanie zaakceptować rozpadu rodziny. Atmosfera jest ponura, ale oto nadchodzi nagły zwrot akcji. Siostra bohaterki przypadkowo traci czubek palca i cała familia trafia do szpitala. Sytuacja jest bardzo napięta, ale paradoksalnie to na ostrym dyżurze mają miejsce wydarzenia, które pomogą młodej Fitz zrozumieć sytuację i zaakceptować decyzję rodziców.

Opatrunek – obsada i twórcy

„Opatrunek” to kino familijne w reżyserii specjalizującej się w telewizyjnych produkcjach Janneke van Heesch („Basile H”). W głównych rolach pojawiają się: Cécilia Vos („Grijs is ook een kleur”), Teun Stokkel („Monk”), Liz Vergeer („Diabelski młyn”) oraz Mara van Vlijmen („Mees Kees”).

Opatrunek – obsada i twórcy

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.