Noc w muzeum

NIGHT AT THE MUSEUM

Co się dzieje w muzeum, gdy zapada ciemność, a wszyscy zwiedzający opuszczają mury budynku? Eksponaty zaczynają żyć własnym życiem, gotując stróżom nocnym prawdziwy galimatias.

Noc w muzeum – opis

Jack ma ustawicznego pecha. Nie dość, że jego życie zawodowe pozostawia wiele do życzenia, to jeszcze może stracić prawo opieki nad swoim synem. Mężczyzna postanawia nieco dorobić w miejscowym muzeum jako stróż nocny. Niestety, już pierwszego dnia daje plamę. Za jego sprawą eksponaty ożywają i zaczynają łobuzować. Attyla wraz ze szkieletem tyranozaura planuje podbić świat. Rzymianie wypowiadają wojnę Indianom. Dzikie zwierzęta zaczynają myszkować po korytarzach. Jack stara się ogarnąć ten wielki chaos. Z pomocą przychodzi mu prezydent USA, Teddy Roosevelt. Panowie muszą wymyślić plan, zanim Hunowie i ich dzikie bestie opuszczą muzeum.

Noc w muzeum – obsada i twórcy

„Noc w muzeum” to przezabawna parodia filmów grozy. W roli głównej występuje Ben Stiller („Sposób na blondynkę”, „Poznaj moich rodziców”). W rolę ożywionych eksponatów wcielają się między innymi: Ricky Gervais („Gwiezdny pył”, „Było sobie kłamstwo”), Robin Williams („Fisher King”, „Good Will Hunting”) i Rami Malek („Mr.Robot”, „Bohemian Rhapsody”). Reżyserem obrazu jest Shawn Levy („Stranger Things”, „Różowa Pantera”).

Noc w muzeum – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.