Nędzne psy

STRAW DOGS (2011)

Pełen przemocy thriller o rozpadzie więzi. Przechodzące kryzys małżeństwo z Miasta Aniołów postanawia przenieść się na prowincję. Nie zdają sobie jednak sprawy, że w nowym miejscu przyjdzie im się zmierzyć ze zwyrodniałymi sąsiadami.

Scenarzysta David Sumner (James Marsden) i jego żona Amy (Kate Bosworth) przenoszą się z Los Angeles do rodzinnego miasteczka kobiety, położonego na południu Stanów Zjednoczonych. Para marzy o ucieczce od zgiełku wielkiego miasta. Szuka też ratunku dla swojego małżeństwa. Szybko jednak okazuje się, że w nowym miejscu nie zaznają spokoju...

Pełen przemocy thriller będący remakiem pamiętnego filmu Sama Peckinpaha pod tym samym tytułem, opartego na powieści Gordona Williamsa „The Siege of Trencher’s Farm”. Nowa wersja jest wierna pierwowzorowi i równie brutalna. Jej autorom w znakomity sposób udało się oddać atmosferę narastającego zagrożenia i zbudować napięcie między postaciami. Obraz został sprawnie wyreżyserowany przez pochodzącego z Izraela Roda Luriego, twórcę takich filmów jak „Ukryta prawda”, „Ostatni bastion” czy „Cena prawdy”. W produkcji przekonujące kreacje aktorskie stworzyli James Marsden (serial HBO „Westworld”, cykl „X-Men”, „Zaczarowana”) i Kate Bosworth („Błękitna fala”, „Wygraj randkę”, „21”), którzy już wcześniej spotkali się na planie filmu „Superman: Powrót”. Jako psychopatyczny Charlie w produkcji wystąpił gwiazdor serialu HBO „Czysta krew” – Alexander Skarsgård (także: „Zoolander”, „Melancholia”), a w jednej z ról zobaczymy dwukrotnie nominowanego do Oscara Jamesa Woodsa („Dawno temu w Ameryce”, „Salwador”, „Duchy Missisipi”). Na uznanie zasługują także realistyczne zdjęcia Alika Sakharova (seriale HBO „Rodzina Soprano” i „Rzym”, „Cena prawdy”). Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.