Nasz Jake

A KID LIKE JAKE

Film w gwiazdorskiej obsadzie opowiadający historię rodzicóe transpłciowego czterolatka z Nowego Jorku.

„Nasz Jake” – streszczenie

Rodzice Alex oraz Greg Wheeler mieszkają na Brooklynie razem ze swoim czteroletnim synkiem. Chcą dla niego wszystkiego co najlepsz. Jake jest bystry i pełen uroku. Woli historię Kopciuszka niż G.I. Joe i często przebiera się za księżniczki. Poszukiwania przedszkola sprawiają jednak, że Alex i Greg zaczynają się gubić, co jest dobre dla nich samych, a co dla Jake’a.

Czemu warto obejrzeć „Naszego Jake’a”?

Dramat z 2018 roku „Nasz Jake” („A Kid Like Jake”) to przykład amerykańskiego kina niezależnego. Opowiada historię rodziców, którzy muszą pogodzić się z faktem, że ich malutki syn jest transseksualny. Twórcy filmu dozują emocje, w mądry i wciągający sposób mówi o wyzwaniach, z jakimi borykają się współcześni rodzice.

„Nasz Jake” – obsada

Reżyserem filmu jest Silas Howard. W role głównych bohateró wcielają się: laureatka czterech Złotych Globów Claire Danes („Homeland”) oraz zdobywca czterech statuetek Emmy Jim Parsons („Teoria wielkiego podrywu”). Obok nich w obsadzie znaleźli się również: wyróżniona Oscarem Octavia Spencer, Priyanka Chopra oraz nominowana do Złotego Globu Ann Dowd.

„Nasz Jake” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.