Naga broń: Z akt Wydziału Specjalnego

THE NAKED GUN: FROM THE FILES OF POLICE

Porucznik Frank Drebin musi zapewnić bezpieczeństwo przebywającej w Stanach Zjednoczonych brytyjskiej królowej Elżbiecie II. Pierwsza część kultowego cyklu komedii z Leslie Nielsenem w roli głównej.

Naga broń: Z akt Wydziału Specjalnego - opis

Porucznik Frank Drebin (Leslie Nielsen) jest nieporadnym funkcjonariuszem policji w Los Angeles. Mężczyzna wraca do Miasta Aniołów z misji w Bejrucie, kiedy jego partner i zarazem najlepszy przyjaciel, detektyw Nordberg (O.J. Simpson), zostaje postrzelony podczas tajnej operacji. Dochodzenie Franka w sprawie próby morderstwa Nordberga powoduje, że staje się on podejrzliwy wobec szanowanego biznesmena Vincenta Ludwiga (Ricardo Montalban). Porucznik obawia się, że Ludwig planuje pozbawić życia brytyjską królową Elżbietę II, która przybyła do USA z oficjalną wizytą.

Naga broń: Z akt Wydziału Specjalnego - twórcy i bsada

Pierwsza z serii kultowych komedii o wpadającym w liczne kłopoty poruczniku Franku Drebinie, w którego postać wciela się niezawodny zdobywca nominacji do nagrody Emmy Leslie Nielsen (serial Brygada specjalna). Reżyserem prześmiewczego dzieła jest David Zucker (Straszny film 3), a w obsadzie – obok Nielsena – znaleźli się także Priscilla Presley (Austin Powers: Agent specjalnej troski), laureat Oscara George Kennedy (Nieugięty Luke), O.J. Simpson (Płonący wieżowiec) oraz Ricardo Montalban (Star Trek II: Gniew Khana).

Naga broń: Z akt Wydziału Specjalnego - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.