Motyle

BUTTERFLIES

Cemal, Kenan i Suzi to rodzeństwo, które zupełnie się nie zna i nic o sobie nie wie. Każde z nich zajęte jest własnymi problemami i frustracjami. Do czasu. Gdy ojciec wzywa ich do siebie, bracia i siostra wreszcie się spotykają, co jest początkiem nostalgicznej podróży w przeszłość.

Motyle – opis

Cemal jest astronautą z mizernym doświadczeniem zawodowym. Kenan zarabia na życie dubbingując filmy, a Suzan nie daje sobie rady jako przedszkolanka. Wszyscy oni są dziećmi Mazhara, który wciąż mieszka w ich rodzinnej wiosce Hasanlar. Młodzi opuścili dom trzydzieści lat temu i wszystko wskazuje na to, że o nim zapomnieli. Teraz, na prośbę ojca, wracają do miejscowości, w której się urodzili. Dowiadują się tam, że Mazhar nie żyje, a oni muszą go pochować. Mogą to zrobić jednak dopiero, gdy motyle przybędą do wioski – tak sobie zażyczył ojciec na łożu śmierci. Trójka rodzeństwa, czekając na przylot pięknych owadów, zaczyna na nowo poznawać siebie nawzajem. Powracają wspomnienia, a to, co wydawało się utracone, odżywa.

Motyle – obsada

Turecki film „Motyle” wygrał główną nagrodę na festiwalu kina niezależnego w Sundance w 2018 roku. Obraz wyreżyserował Tolga Karaçelik („Bluszcz”, „Przy autostradzie”). W rolach głównych wystąpili: Tolga Tekin („Wspaniałe stulecie”), Bartu Küçükçağlayan („Tysiąc i jedna noc”) oraz Tuğçe Altuğ („Dip”).

Motyle – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.