Morderstwo w Orient Expressie

MURDER ON THE ORIENT EXPRESS (2017)

Pędzący do Stambułu luksusowy pociąg, a w nim kilkoro dziwacznych osobników, jeden trup i najlepszy detektyw na świecie. Oto klasyka kryminału w odświeżonej wersji.

Morderstwo w Orient Expressie – opis

Po rozwiązaniu kolejnej, trudnej zagadki kryminalnej, Hercules Poirot wybywa na zasłużone wakacje. Nie dane mu będzie jednak zaznać chwili odpoczynku podczas długiej podróży Orient Expressem. Gdy w jednym z przedziałów zostaje znalezione ciało aroganckiego Amerykanina, najlepszy detektyw na świecie nie ma wyboru i musi rozpocząć kolejne, skomplikowane śledztwo. W luksusowych wagonach pociągu przebywa kilkanaścioro podejrzanych. Każdy z nich ma motyw, ale jak na razie dowodów zbrodni brak. Taka sytuacja to jednak chleb powszedni dla Herculesa Poirota.

Morderstwo w Orient Expressie – twórcy i obsada

Nowa wersja klasycznej powieści Agathy Christie to film Kennetha Branagha – pięciokrotnie nominowanego do Oscara. Artysta zarówno wyreżyserował „Morderstwo w Orient Expressie”, jak i zagrał w nim główną rolę. W obrazie występuje plejada hollywoodzkich aktorów. Zobaczymy tutaj między innymi Michelle Pfeiffer, Johnny’ego Deppa, Josha Gada, Judi Dench, Willema Dafoe, Penélope Cruz, Dereka Jacobi i Olivię Colman.