Miś Brigsby

BRIGSBY BEAR

Dwudziestolatek, który spędził swoje najmłodsze lata z dala od ludzi zaczyna odkrywać uroki życia.

„Miś Brigsby” – streszczenie filmu

Dwudziestokilkuletni James jest bystrym chłopakiem, który ma nadopiekuńczych rodziców, przez co całe swoje życie spędził w schronie przeciwatomowym. Mógł go opuszczać jedynie z maską przeciwgazową na twarzy. Jego największą pasją i zarazem obsesją jest oglądanie programu telewizyjnego dla dzieci pt. „Miś Brigsby”. Kiedy twórcy decydują się przerwać jego produkcję, James postanawia sam napisać zakończenie serii. Jego życie niespodziewanie nabiera kolorów.

Czemu warto obejrzeć „Misia Brigsby”?

„Miś Brigsby” („Brigsby Bear”) to niezależna komedia z 2017 roku opowiadająca o losach młodego mężczyzny, który całe dzieciństwo spędził w odosobnieniu. Dzięki niespodziewanemu zbiegowi okoliczności bohater zaczyna żyć życiem, którego zawsze podskórnie mu brakowało.

„Miś Brigsby” – obsada

W obsadzie znaleźli się również czterokrotny laureat nagrody Saturna Mark Hamill („Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”), nominowany do Oscara Greg Kinnear („Lepiej być nie może”), dwukrotnie wyróżniony nominacją do Emmy Matt Walsh (serial „Figurantka”) oraz Michaela Watkins (serial „Bez zobowiązań”). Zdjęcia do filmu w reżyserii scenarzysty programu Saturday Night Live Dave’a McCary’ego powstały w Salt Lake City, a jego premiera odbyła się na Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance.

„Miś Brigsby” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.