Milczenie

Silence

Martin Scorsese prezentuje blisko trzygodzinny film opowiadający o jezuickich księżach, starających się zachować wiarę w świecie, gdzie chrześcijaństwo nie ma racji bytu.

 

Milczenie – opis

XVII wiek. Dwaj misjonarze Sebastiano Rodrigues i Francis Garrpe przybywają do Japonii, aby odnaleźć swojego mentora, który podobno wyrzekł się wiary i został buddyjskim mnichem. Jezuici nie ufają plotkom i mimo wielkiego niebezpieczeństwa decydują się na podróż do kraju słynącego z brutalnego tępienia chrześcijaństwa. Wiara Sebastiano i Francisa jest niezwykle silna, jednak to, co zastają w Japonii, przerasta ich największe obawy. Duchowni stają się obiektem represji i indoktrynacji. Wkrótce muszą wybrać pomiędzy Bogiem a własnym życiem. Czy niezłomni księża, mimo tortur i groźby śmierci, pozostaną przy swojej religii? Czy uda im się zachować człowieczeństwo w obliczu zła w najczystszej formie?

 

Milczenie – obsada i twórcy

„Milczenie” jest kolejnym filmem, w którym Martin Scorsese („Wilk z Wall Street”, „Taksówkarz”) porusza temat wiary i Boga. W „Ostatnim kuszeniu Chrystusa” kwestionował zasadność Nowego Testamentu, teraz pyta o siłę wiary w obliczu śmierci. Film został nominowany do Oscara za najlepsze zdjęcia. W rolach głównych wystąpili: Andrew Garfield („The Social Network”, „Przełęcz Ocalonych”), Adam Driver („Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”, „Czarne bractwo. BlacKkKlansman”) oraz Liam Nesson („Lista Schindlera”, „Uprowadzona”).

Milczenie – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.