Maria Magdalena

Mary Magdalene

Kim była Maria Magdalena? Na temat tej biblijnej postaci powstało wiele mitów. Czas poznać prawdziwą historię tej niezwykłej kobiety.

 

Maria Magdalena – opis

Wyklęta przez własną rodzinę Maria Magdalena opuszcza dom i wyrusza na poszukiwanie sensu w życiu. W świecie, w którym kobiety są marginalizowane i niezrozumiane, Maria chce znaczyć coś więcej niż rola społeczna narzucona jej przez mężczyzn. Wkrótce na swojej drodze spotyka wyjątkowego człowieka. Jezus staje się jej mentorem i nauczycielem, a ona jego apostołką. Kobieta w szeregach uczniów Zbawiciela wywołuje poruszenie pozostałych, ale Maria nie przejmuje się tym zbytnio. Znalazła sens, wiarę i drogę, którą musi podążać. Jezus akceptuje jej spojrzenie na życie i widzi w niej nadzieję na lepsze jutro. Maria podejmuje duchową podróż, która prowadzi ją do Jerozolimy, gdzie przekona się, jakie jest przeznaczenie Jezusa i jaka przypadnie jej w tym rola.

 

Maria Magdalena – obsada i twórcy

Maria Magdalena nie opowiada historii tej postaci, którą znamy z innych filmowych wersji. Nie jest ona grzesznicą ani prostytutką, ale uczennicą Jezusa z Nazaretu, jedną z apostołów. Film wyreżyserował Gareth Davis („Lion. Droga do domu”, serial „Tajemnice Laketop”). W tytułową rolę wcieliła się dwukrotnie nominowana do Oscara Rooney Mara („Carol”, „Dziewczyna z tatuażem”). Jezusa portretuje Joaquin Phoenix („Gladiator”, „Osada”), Judasza – Tahar Rahim („Prorok”, „Samba”), a Piotra – Chiwetel Ejiofor („2012”, „Doktor Strange”).

 

Maria Magdalena – gdzie oglądać?

Cały film „Maria Magdalena” dostępny online w serwisie VOD player.pl w wersji z lektorem i z napisami.