Margot jedzie na ślub

MARGOT AT THE WEDDING

Jedna siostra przybywa na ślub drugiej, aby zepsuć wszystko, co ta pierwsza sobie zaplanowała. Druga wypomina pierwszej błędy przeszłości, a pierwsza chce zaplanować życie drugiej według własnych zasad. Ot, rodzeństwo.

Margot jedzie na ślub – opis

Margot to niezależna pisarka i silna kobieta, która ma jeden cel: nie dopuścić do ślubu swojej siostry z bezrobotnym nieudacznikiem. Pauline i Malcolm oczywiście bardzo się kochają, a on wcale nie jest taki zły. Margot wie jednak najlepiej, jak powinno wyglądać życie siostry. Wraz z synem wpada jak burza w uporządkowany świat swojej krewnej, stawiając na głowie przygotowania do ślubu i jej plany na przyszłość. Traktująca wszystkich protekcjonalnie Margot, nie zauważa swoich słabości i niedoskonałości. Łatwiej jest jej atakować innych, niż zajrzeć w głąb siebie.

Margot jedzie na ślub – obsada i twórcy

Reżyserem tego zabawnego, ale też mądrego obrazu jest Noah Baumbach („Opowieści o rodzinie Meyerowitz”, „Greenberg”). W rolach głównych występują: Nicole Kidman („Oczy szeroko zamknięte”, „Inni”), Jennifer Jason Leigh („Nienawistna ósemka”, „Anihilacja”), Jack Black („Jumanji: Przygoda w dżungli”, „King Kong”) oraz John Turturro („Barton Fink”, „Sekretne okno”).

Margot jedzie na ślub gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.