Mad Max: Na drodze gniewu

MAD MAX: FURY ROAD

Oscarowa produkcja i gwiazdorska obsada z Tomem Hardym i Charlize Theron na czele, zaprasza do mrocznego, postapokaliptycznego świata. Mad Max przyłącza się do grupy uciekinierek z Cytadeli, ściganych przez żądnego zemsty tyrana.

„Mad Max: na drodze gniewu” – streszczenie

Prześladowany przez demony przeszłości Max Rockatansky wierzy, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka. Pewnego dnia jednak mężczyzna zostaje wciągnięty do grupy uciekinierek z Cytadeli, które ściga mściwy tyran Wieczny Joe. Kobiety prowadzi piękna i pełna charyzmy imperatorka Furiosa. Rozwścieczony władca zrobi wszystko, żeby dopaść buntowników i wymierzyć im karę.

Czemu warto obejrzeć „Mad Max: na drodze gniewu”?

„Mad Max: na drodze gniewu” („Mad Max: fury road”) to film akcji z elementami science fiction z 2015 roku. Film wyróżnia się znakomitą realizacją, porywa genialnymi efektami specjalnymi, widowiskowymi pościgami, niesamowitymi zdjęciami i dynamiczną akcją, która nie pozwala nawet na chwilę wytchnienia. Twórcy wprowadzili też wątek feministyczny, udowadniając, że silne kobiece bohaterki świetnie sprawdzają się w gatunku, który uznawany jest za typowo męski.

„Mad Max: na drodze gniewu” – nagrody

Produkcja spotkała się z ogromnym uznaniem krytyków i publiczności. Została wyróżniona sześcioma Oscarami i czterema nominacjami do tej nagrody. Otrzymała też cztery statuetki BAFTY.

„Mad Max: na drodze gniewu” – obsada

W role główne wcielają się: nominowany do Nagrody Akademii Tom Hardy, zdobywczyni Oscara Charlize Theron, znany z pierwszego Mad Maksa Hugh Keays-Byrne czy Zoë Kravitz.

„Mad Max: na drodze gniewu” – twórcy

Reżyserem filmu jest twórca legendarnej trylogii „Mad Max”, laureat Oscara George Miller.

„Mad Max: na drodze gniewu” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.