Lola Pater

LOLA PATER

Po śmierci matki Zino postanawia odnaleźć ojca, którego nie widział od wielu lat.

„Lola Pater” – streszczenie

Niespodziewana śmierć matki sprawia, że Zino (Tewfik Jallab) postanawia wyruszyć w poszukiwaniu jedynego żyjącego krewnego. Opuszcza Paryż, aby odnaleźć swojego ojca Farida, o którym słuch zaginął przed laty. Młody mężczyzna odkrywa coś, czego nigdy by się nie spodziewał. Ćwierć wieku wcześniej jego tata przeszedł operację zmiany płci i zmienił się w Lolę (Fanny Ardant). Zszokowany Zino nie może poradzić sobie z tym odkryciem. Musi skonfrontować się ze swoimi uprzedzeniami i zdecydować, czy w jego życiu jest miejsce dla Loli

Czemu warto obejrzeć film „Lola Pater”?

„Lola Pater” to słodko-gorzka francuska komedia z 2017 roku. Ukazuje perypetie syna i jego niesztampowego ojca. Inteligentny scenariusz przedstawia wyzwania, jakie stoją przed współczesną rodziną. Opowiada także o radzeniu sobie ze stereotypami, mieszaniu się ról społecznych oraz płynnej seksualności. Produkcja była pokazywana na wielu festiwalach filmowych.

„Lola Pater” – obsada

Reżyserem filmu jest Nadir Moknèche („Pożegnanie z Marokiem”). W główne role wcielili się: laureatka Europejskiej Nagrody Filmowej – Fanny Ardant („8 kobiet”) oraz Tewfik Jallab („Nasz najlepszy rok”).

„Lola Pater” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.