Linia życia

FLATLINERS (2017)

Hipnotyczne kino grozy opowiadające o piątce młodych studentów akademii medycznej, którzy zaczynają igrać z życiem i śmiercią.

Ambitna grupa uczniów jest zafascynowana zagadką, dotyczącą granicy między życiem a śmiercią. Ich marzeniem jest odkrycie tego, co znajduje się tuż za „granicą życia”. Decydują się wziąć udział w niebezpiecznym eksperymencie, w którym akcja serca każdego z nich zostanie czasowo zatrzymana. Ryzykowne badania zmuszają młodych ludzi do przemyśleń i wzięcia odpowiedzialności za swoje śmiałe decyzje.

Mocny horror o chorobliwej ambicji i próbie odkrycia niemożliwego w reżyserii wyróżnionego BAFTĄ Nielsa Ardena Opleva („Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”). Produkcja jest współczesnym remake’iem obrazu Joela Schumachera z 1990 roku. W role głównych bohaterów wcielają się nominowana do Oscara Ellen Page („Juno”), wyróżniony Nagrodą im. Marcello Mastroianniego w Wenecji Diego Luna („I twoją matkę też”), Nina Dobrev („Charlie”), James Norton („Była sobie dziewczyna”) oraz Kiersey Clemons („Sąsiedzi 2”). Film wyróżnia się mroczną oprawą oraz pięknymi, wzbudzającymi niepokój zdjęciami, które powstały w Toronto, Oakville oraz Cambridge. Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.