Life Guidance

LIFE GUIDANCE

Historia mężczyzny z klasy średniej, który zwraca na siebie uwagę organizacji, która zajmuje się dbaniem o dobrostan ludzkości.

„Life Guidance” – streszczenie

Ludzkość w przyszłości osiągnęła najwyższy poziom kapitalizmu. Na szczycie społeczeństwa znajdują się wysoko zmotywowani i radośni przedstawiciele klasy średniej. To oni są beneficjentami systemu, a pozostali pod wpływem środków uspokajających egzystuje w tzw. fortecach snów. Finansista Alexander Dworsky jest jednym z przedstawicieli klasy średniej. Mężczyzną zaczynają się interesować funkcjonariusze państwowi przez jedno nieprzemyślane słowo skierowane do dziecka. W jego życiu pojawia się agent, który doradza mu jak osiągnąć pełnię szczęścia i coraz bardziej wkracza w jego prywatność. To budzi bunt w Aleksandrze...

Czemu warto obejrzeć „Life Guidance”?

„Life Guidance” to futurystyczny thriller z 2017 roku. Antyutopijny obraz zmusza do refleksji nad kondycją pochłoniętego konsumpcją i pędzącego za szczęściem społeczeństwa. Premiera filmu odbyła się na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

„Life Guidance” – obsada

Reżyserem filmu jest Ruth Mader. W rolach głównych występują: Fritz Karl, Katharina Lorenz, Florian Teichtmeister, Nicolas Jarosch oraz Petra Morzé.

„Life Guidance” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.