Lęk pierwotny

PRIMAL FEAR

Richard Gere jako wzięty prawnik, który dla rozgłosu i sławy postanawia za darmo bronić nastolatka oskarżonego o zabójstwo arcybiskupa.

Lęk pierwotny - opis

Martin Vail (Richard Gere) to jeden z najbardziej wziętych chicagowskich prawników. Arogancki i cyniczny podejmuje się dla sławy obrony dziewiętnastoletniego Aarona Stamplera (Edward Norton) oskarżonego o zabicie arcybiskupa Rushmona (Stanley Anderson). Chłopak przez cały czas utrzymuje, że nie popełnił morderstwa, mimo że na jego ubraniach znaleziono ślady krwi. Vail odkrywa mroczne tajemnice z przeszłości arcybiskupa i z czasem zaczyna wierzyć w niewinność swojego klienta.

Lęk pierwotny - twórcy i obsada

Dramat psychologiczny z elementami thrillera w gwiazdorskiej obsadzie. W głównych rolach występują zdobywca Złotego Globu Richard Gere (Pretty Woman) oraz Edward Norton (Więzień nienawiści), który za stworzoną przez siebie kreację dostał nominację do Oscara. Obok nich na ekranie pojawiają się trzykrotnie nominowana do Nagrody Akademii Laura Linney (Możesz na mnie liczyć), dwukrotnie nominowany do Emmy John Mahoney (serial Frasier) oraz laureatka Złotego Globu Alfre Woodard (Chłopcy panny Evers). Za reżyserię produkcji odpowiedzialny był Gregory Hoblit (serial Prawnicy z Miasta Aniołów).

Lęk pierwotny - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.