Lato w Prowansji

AVIS DE MISTRAL

Rodzeństwo spędza wakacje w Prowansji u dziadka, którego z powodu rodzinnych konfliktów nigdy wcześniej nie poznało. To będzie lato, którego nigdy nie zapomną!

„Lato w Prowansji” – streszczenie

Mieszkający w Paryżu Lea i Adrian są zwyczajnymi nastolatkami. Są nieco zagubieni w życiu, trochę zbuntowani i na żadnym kroku nie rozstają się ze swoimi tabletami i smartfonami. Dodatkowo małżeństwo ich rodziców wisi na włosku. Dlatego pewnego dnia rodzeństwo zostaje wysłane na południe Francji. Mają odwiedzić dziadka, którego z powodu konfliktów rodzinnych nie wiedzieli od wielu lat. Paul okazuje się dziarskim i ekscentrycznym starszym panem, który zafunduje wnukom-mieszczuchom prawdziwą lekcję życia.

Czemu warto obejrzeć „Lato w Prowansji”?

„Lato w Prowansji” („Avis de Mistral”) to francuski komediodramat z 2014 roku. Wśród pięknych prowansalskich widoków twórcy pokazują, jak można naprawić zerwane więzy rodzinne i jak poradzić sobie z różnicami pokoleniowymi, które wydają się niemożliwe do pogodzenia.

„Lato w Prowansji” – obsada

Reżyserką filmu i jednocześnie autorką scenariusza jest Rose Bosch. W rolę dziadka wciela się Jean Reno. A obok niego na ekranie występują: Anna Galiena, Chloé Jouannet oraz Hugo Dessioux.

„Lato w Prowansji” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.