Lady Bird

Opowieść o wchodzeniu w dorosłość jakiej jeszcze nie było. Co czuje młoda dziewczyna, gdy świat zaczyna wymagać od niej coraz więcej, a wszyscy wokoło wydają się zupełnie jej nie rozumieć?

Lady Bird – streszczenie

Bohaterką filmu „Lady Bird” jest Christine „Lady Bird” McPherson. Dziewczyna nienawidzi swojego miasta, katolickiej szkoły, do której uczęszcza i wszelkich aspektów związanych z jej dotychczasowym życiem. Za wszelką cenę pragnie opuścić Sacramento i przenieść się na studia do Nowego Jorku. Jedyną otuchą w całym tym szalonym świecie jest dla niej ojciec oraz najlepsza przyjaciółka. Christine nie potrafi natomiast dogadać się z apodyktyczną matką – pielęgniarką, która stara się utrzymać rodzinę, po tym jak jej mąż stracił pracę. Wkrótce „Lady Bird” będzie musiała stawić czoła pierwszym etapom wchodzenia w dorosłość.

Lady Bird – obsada

Obraz „Lady Bird” zdobył 5 nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film. Nominowane zostały między innymi aktorki Saoirse Ronan i Laurie Metcalf. Ta pierwsza wcieliła się w główną bohaterkę, druga w jej matkę. Nominację zdobyła również reżyserka Greta Gerwig („Jackie”, „Sex story”). W filmie zobaczymy wielu dobrze rokujących młodych aktorów takich jak Lucas Hedges („Wymazać siebie”) i Timothée Chalamet („Mój piękny syn”).

Lady Bird – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.