Kopciuszek

CINDERELLA (2015)

| 10zł za 48h |

Fabularna wersja „Kopciuszka” zabierze całą rodzinę we wspaniałą podróż do krainy magii i przygody.

Kopciuszek – opis

Eli jest piękną, radosną i przyjazną dziewczyną, która żyje w kochającej się rodzinie. Prowadzi szczęśliwe życie, niczego jej nie brakuje. Niestety, po śmierci matki wszystko się zmienia. Ojciec Elli bierze ślub ze złą lady Tremaine. Macocha oraz jej dwie córki nie mają litości dla młodej dziewczyny. Zostaje ona ich pomocnicą, a momentami wręcz niewolnicą. Wkrótce jednak w życiu Elli pojawia się przystojny książę. Pomiędzy dwojgiem rodzi się uczucie, które próbuje stłamsić zła macocha. Z pomocą Elli przybywa dobra wróżka. Ddzięki magii przemienia Kopciuszka w prawdziwą księżniczkę. Bohaterka ma czas do północy, aby rozkochać w sobie księcia. Czy uda jej się ta sztuka?

Kopciuszek – twórcy i obsada

Reżyserem fabularnego „Kopciuszka” jest specjalista od szekspirowskich adaptacji i wszelkiego rodzaju dramatów kostiumowych – Kenneth Branagh. W główną rolę wciela się Lily James („Mamma Mia! Here We Go Again”, „Yesterday”). Złą macochę portretuje Cate Blanchett („Manifesto”, „Blue Jasmine”), księcia – Richard Madden („Gra o tron”), a wróżkę chrzestną – Helena Bonham Carter („Alicja w Krainie Czarów, „Ocean's 8”).

Kopciuszek – nominacje

Obraz został w 2016 roku nominowany do Oscarów w kategorii najlepsze kostiumy. Oprócz tego twórcy zgarnęli statuetkę Saturna za najlepsze kostiumy. Niedługo po premierze Światowa Akademia Muzyki Filmowej nominowała twórców do WSA za najlepszą oryginalną muzykę roku.

Kopciuszek – gdzie oglądać?

Cały film „Kopciuszek” dostępny online w serwisie VOD player.pl.