Komando

Commando

Jest duży, silny i ma tylko jeden cel. John Matrix zrobi wszystko, żeby odnaleźć córkę – nawet jeśli miałoby to oznaczać wystrzelanie całego zastępu uzbrojonych po zęby zakapiorów.

 

Komando – opis

John Matrix to świetnie wyszkolony komandos z oddziału szybkiego reagowania. Jest też kochającym ojcem jedenastoletniej Jenny. Troskliwy tatuś z zabójczymi umiejętnościami to niebezpieczne połączenie szczególnie dla tych, którzy wpadną na głupi pomysł uprowadzenia jego latorośli. Taką koncepcję wysnuł pewien południowoamerykański dyktator i dawny wróg Matrixa. Tyran został niegdyś odsunięty od władzy przez Johna, a teraz chce zmusić komandosa, aby ponownie zrobił go głową państwa. Tego już za wiele. Nie dość, że porywa córkę Matrixa, to jeszcze go szantażuje. Komando przybywa do Ameryki Południowej, żeby zrobić porządek. Terroryści wkrótce odczują na własnej skórze, że nie należy zadzierać z opiekuńczym ojczulkiem o posturze i temperamencie Arnolda Schwarzeneggera.

 

Komando – obsada i twórcy

„Komando” to absolutna klasyka kina akcji i jeden z najsłynniejszych amerykańskich obrazów lat osiemdziesiątych. To między innymi od tego filmu Arnold Schwarzenegger rozpoczął swój marsz ku wielkiej sławie. Film wyreżyserował Mark L. Lester („Ostry poker w małym Tokio”, „Podpalaczka”), a na drugim planie wystąpili aktorzy tacy jak: Bill Duke („Predator”, „Czerwony smok”), Dan Hedaya („Mulholland Drive”, „Tunel”) oraz Vernon Wells („Mad Max 2 - Wojownik szos”, „Hooligans 2: Do ostatniej krwi).

 

Komando – gdzie oglądać?

Cały film „Komando” dostępny online w serwisie VOD player.pl w wersji z lektorem i z napisami.