Jutro albo pojutrze

Minding the Gap

Amerykański film niezależny koncentrujący się na młodych ludziach na skraju dorosłości. Trójka skejterów pomiędzy imprezowaniem a podróżami na deskorolkach podejmuje pierwsze ważne decyzje życiowe.

Jutro albo pojutrze – opis

23-letni Zack nieoczekiwanie zostaje ojcem. 17-letni Keire rozpoczyna pierwszą pracę i musi zmagać się z traumą po śmierci ojca oraz problemami związanymi z tożsamością rasową. Bing, chcąc nie chcąc, zostaje wciągnięty w skomplikowaną relację Zacka z jego dziewczyną. Trójka młodych bohaterów, mimo że ich życie wciąż wypełnia niezobowiązująca zabawa, powoli wkracza w dorosłość. Wewnętrzna dojrzałość sprawia, że są gotowi na nowe wyzwania. Łączy ich coś więcej niż koleżeństwo, a dzięki głębokim relacjom są w stanie przezwyciężyć wszystkie trudności. Reżyser (portretujący w filmie samego siebie) zanurza się w życie młodych ludzi zupełnie inaczej niż większość mainstreamowych produkcji. Dzięki naturalistycznemu podejściu udaje mu się pokazać prawdziwe uczucia i emocje, a nie ich hollywoodzkie imitacje.

Jutro albo pojutrze – obsada i twórcy

„Jutro albo pojutrze” kręcony był początkowo w sposób spontaniczny, jako czysta rejestracja codzienności trzech młodych zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy. Bing Liu (reżyser obrazu), Keire Johnson i Zack Mulligan grają samych siebie. Dla każdego z nich to filmowy debiut.

Jutro albo pojutrze – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.