Hitchcock

Alfreda Hitchcocka nikomu nie trzeba przedstawiać. O ile twórczość i sylwetka reżysera są powszechnie znane, o tyle szczegóły życiorysu owiane są tajemnicą. Oto fabularny fragment jego wspaniałej biografii.

Hitchcock – opis

Po komercyjnych sukcesach swoich filmów reżyser Alfred Hitchcock znajduje się na samym hollywoodzkim szczycie. Może przebierać w wyborze materiałów do kolejnej produkcji. Wszyscy garną się, aby móc z nim współpracować. Hitchcockowi jednak nie zależy na tanim poklasku. Szuka tematu na film, który będzie inny niż wszystko, co dotychczas nakręcił. Tak trafia na „Psychozę”, opowieść,  która już wkrótce stanie się klasyką horroru. Niestety, wtedy nikt nie wierzył w sukces tak dziwacznego projektu. Mimo to reżyser zdecydował się go zrealizować. Z młodą obsadą i kochającą żoną u boku podejmuje się stworzenia obrazu, który może go zniszczyć lub wywindować na artystyczny szczyt. Oto historia powstania słynnej „Psychozy”.

 

Hitchcock – obsada i twórcy

Ten biograficzny film o słynnym amerykańskim reżyserze stworzył Sacha Gervasi („Moja kolacja z Herve”). W Hitchcocka wcielił się Anthony Hopkins („Milczenie owiec”). Jego żonę zagrała Helen Mirren („Królowa”), która za rolę otrzymała nominację do Złotego Globu. Na dalszym planie pojawiają się: Scarlett Johansson („Avengers”), Danny Huston („Wonder Woman”), Toni Collette („Szósty zmysł”), Michael Stuhlbarg („Tamte dni, tamte noce”), Michael Wincott („Co jest grane?”) oraz Jessica Biel („Iluzjonista”). Film zdobył nominację do Oscara za najlepszą charakteryzację i fryzury.

 

Hitchcock – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.