Harry Potter i Insygnia Śmierci, cz. 2

HARRY POTTER AND THE DEATHLY HALLOWS: PA

Ostatnia część ekranizacji bestsellerowych książek autorstwa J.K. Rowling. Harry Potter musi zmierzyć się z wszechwładnym Panem Ciemności.

Harry Potter i Insygnia Śmierci, cz. 2 - opis

Po upadku Ministerstwa Magii, Lord Voldemort (Ralph Fiennes) sieje terror w świecie czarodziejów. Na domiar złego, w jego rękach znalazła się Czarna Różdżka, którą zabrał z grobu Albusa Dumbledore'a (Michael Gambon). To jeden z legendarnych Insygniów Śmierci, który ma umożliwić mu zabicie Harry'ego Pottera (Daniel Radcliffe). Ten jednak nie daje za wygraną. Razem z przyjaciółmi – Ronem (Rupert Grint) oraz Hermioną (Emma Watson) – kontynuuje poszukiwanie horkruksów, które zawierają cząstki duszy Czarnego Pana. By odnaleźć kolejny, wracają do Hogwartu. To właśnie tam dojdzie do ostatniego starcia między chłopcem, który przeżył a Voldemortem. Który z nich wyjdzie cało z opresji? Niezwykle intensywna, ostatnia część zmagań Harry’ego Pottera, który musi zmierzyć się z wszechwładnym Panem Ciemności. Tylko w ten sposób może uratować świat czarodziejów przed chaosem i terrorem.

Harry Potter i Insygnia Śmierci, cz. 2 – twórcy i obsada

Obraz jest ekranizacją bestselerowej powieści J.K. Rowling, która sprzedała się w dziesiątkach milionów egzemplarzy na całym świecie i uczyniła autorkę wielką gwiazdą. Za reżyserię obrazu odpowiedzialny był zdobywca trzech nominacji do nagrody Saturna David Yates („Harry Potter i Zakon Feniksa”). Po raz kolejny w główne role brawurowo wcielili się zdobywca dwóch statuetek Teen Choice Daniel Radcliffe („Kobieta w czerni”), wyróżniony Złotym Popcornem Rupert Grint („Marzenia do spełnienia”), dwukrotnie nominowany do Oscara Ralph Fiennes („Angielski pacjent”, „Lista Schindlera”) oraz wyróżniona dwoma nominacjami do nagrody Saturna Emma Watson („Zaczarowane baletki”). Obraz zdobył trzy nominacje do nagrody przyznawanej przez Amerykańską Akademię Filmową oraz wiele innych wyróżnień na całym świecie.

Harry Potter i Insygnia Śmierci, cz. 2 - gdzie oglądać?

Serię filmów o Harrym Potterze znajdziesz w serwisie VOD player.