Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

STAR WARS 1 - PHANTOM MENACE

| 10zł za 48h |

W kosmicznej Republice panuje pozorny spokój. Ktoś jednak knuje przeciwko królowej Amidalii. Chciwa Federacja Handlowa próbuje wywołać wojnę w galaktyce. Do walki staje dwójka doświadczonych Jedi.

Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo – opis

Obi-Wan Kenobi i Qui-Gon Jinn to członkowie Zakonu Jedi, którzy dbają o porządek w galaktyce i walczą w imię Republiki. Wojownicy stają do konfrontacji z pazerną Federacją Handlową, która atakuje pokojowo nastawioną planetę Naboo. Kupcy nie wydają się silnym przeciwnikiem, ale to tylko pozory. Mają wsparcie tajemniczego Lorda Sitha i jego protegowanego Dartha Maula. Wkrótce rycerze Jedi odkrywają, że królowej Naboo grozi wielkie niebezpieczeństwo. Eskortując władczynię, trafiają na pustynną planetę Tatooine, gdzie spotykają małego Anakina. Chłopiec wydaje się kryć wielką moc, więc Obi-Wan i Qui-Gon biorą go ze sobą w dalszą, pełną przygód podróż. Ich decyzja zmieni losy galaktyki.

Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo – opis

„Gwiezdne wojny: Mroczne widmo” to pierwsza część sagi, a zarazem preludium do trylogii pokazującej genezę Dartha Vadera. Film wyreżyserował pomysłodawca „Gwiezdnych wojen” George Lucas. W rolach głównych wystąpili: Ewan McGregor („Krzysiu, gdzie jesteś?”, „Trainspotting”), Natalie Portman („Thor”, „Czarny łabędź”), Liam Neeson („Uprowadzona”, „Lista Schindlera”) i Keira Knightley („Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”, „Gra tajemnic”).

Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.