Golem z Limehouse

The Limehouse Golem

„Golem z Limehouse” to historia rozgrywająca się w Londynie, w 1880 roku. Od pewnego czasu w portowej dzielnicy dochodzi do serii tajemniczych mordów. Wydaje się, że zupełnie nic nie łączy tych wydarzeń, od bestialsko okaleczonych zwłok. O otrucie męża zostaje oskarżona artystka Lizzie Cree (Olivia Cooke). Czy inspektorowi Johnowi Kildare (Bill Nighy) uda się znaleźć rozwiązanie tych krwawych zagadek?

„Golem z Limehouse” – streszczenie filmu

Londyn z epoki wiktoriańskiej – w mieście panoszy się morderca zwany "Golemem z Limehouse". Komisarz Kildare staje przed wyzwaniem rozwiązania zagadki. Tymczasem przed sądem rozpoczyna się proces Lizzie Cree – aktorki posadzonej o zabójstwo męża. Historie wraz z rozwojem akcji zaczynają się ze sobą łączyć…

Czemu warto obejrzeć „Golem z Limehouse”?

Film ten to połączenie wątków kryminalnych z trzymającą w napięciu fabułą. Akcja filmu rozwija się w epoce wiktoriańskiej, co dodatkowo nadaje kadrom klimatu i tajemniczości. Gwiazdorska obsada i charyzmatyczni bohaterowie to podwaliny sukcesu tego filmu.

Kto występuje w „Golem z Limehouse”?

Na ekranie zobaczymy Billa Nighta wcielającego się w rolę komisarza Johna Kildare’a, a u jego boku zagrają m.in. Olivia Cooke i Douglas Booth. Reżyserem tej produkcji jest Juan Carlos Medina, a za zdjęcia odpowiedzialny był Simon Dennis.

Gdzie obejrzeć „Golema z Limehouse”?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.