Gdyby ulica Beale umiała mówić

IF BEALE STREET COULD TALK

Młody, czarnoskóry chłopak zostaje oskarżony o gwałt na białej kobiecie. Alonzo ma doskonałe alibi, ale i tak trafia do więzienia. Kochająca go Tish rozpoczyna walkę z bezlitosnym systemem, zmagając się na każdym kroku z uprzedzeniami i rasizmem.

Gdyby ulica Beale umiała mówić – opis

Tish i Alonzo kochają się na zabój. To prawdziwa, szczera miłość – kochankowie są gotowi zrobić dla siebie wszystko. Gdy mężczyzna trafia do więzienia, Tish wraz ze swoimi bliskimi „porusza niebo”, żeby mu pomóc. Rodzina jednoczy się w potrzebie, a prym wiedzie nieustępliwa Sharon – matka Tish. Czarna społeczność staje do walki. Niestety, system niweluje ich starania ze względu na kolor skóry. Alonzo jednak się nie załamuje. Na duchu podtrzymuje go wielka miłość Tish i nadzieja, że wkrótce weźmie na ręce dziecko, które niedługo ma się urodzić.

Gdyby ulica Beale umiała mówić – obsada i twórcy

„Gdyby ulica Beale umiała mówić” to amerykański dramat z 2018 w reżyserii Barry’ego Jenkinsa („Moonlight”, „Drodzy biali!”). Film powstał na podstawie powiesić Jamesa Baldwina pod tym samym tytułem. W rolach głównych występują debiutantka Kiki Layne, Stephan James („Homecoiming”, „Zwycięzca”), Colman Domingo („Fear the Walking Dead”, „Kamerdyner”) i Regina King („Seven Seconds”, „Ray”), która dostała za swoją rolę Oscara w kategorii drugoplanowej. Film zdobył w sumie trzy nominacje do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Gdyby ulica Beale umiała mówić – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.