Firma

THE FIRM (1993)

Tom Cruise w roli młodego prawnika, który musi się odnaleźć się w sytuacji bez wyjścia.

„Firma” – streszczenie

Ambitny student prawa z Harvardu, Mitch McDeere, daje się skusić obietnicą wysokich zarobków dużej firmie prawniczej. Jednak nie zdaje sobie sprawy, że kancelaria prowadzi szemrane interesy. Pewnego dnia zamordowanych zostaje dwóch adwokatów, a FBI przystępuje do akcji. Mitch zaczyna rozumieć, że zarówno dalsza praca dla firmy, jak i współpraca z przedstawicielami władzy, oznaczają dla niego śmierć. Czy uda mu się znaleźć sposób, żeby wyjść cało z tej sytuacji?

Czemu warto obejrzeć „Firmę”?

„Firma” („The Firm”) to doskonale zrealizowany thriller z 1993 roku. Powstał na podstawie powieści Johna Grishama pod tym samym tytułem. Pełny emocji film o bystrym prawniku, który odkrywa, że jego pracodawca współpracuje z mafią. Twórcy ukazują jego wewnętrzne dylematy i rozdarcie.

„Firma” – obsada

Reżyserem filmu jest dwukrotny laureat Nagrody Akademii Sydney Pollack („Pożegnanie z Afryką”). W roli głównej zobaczysz trzykrotnie nominowanego do Oscara Toma Cruise’a („Urodzony 4 lipca”). Obok niego występują: nominowana do nagrody Emmy Jeanne Tripplehorn („Nagi instynkt”), wyróżniony dwoma Oscarami Gene Hackman („Missisipi w ogniu”), Hal Holbrook („Siła i honor”), Terry Kinney („Uśpieni”) oraz Holly Hunter („Fortepian”), która otrzymała nominację do Oscara i BAFTY.

„Firma” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.