Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

FANTASTIC BEASTS AND WHERE TO FIND THEM

Eddie Redmayne w roli ulubionego pisarza Harry’ego Pottera, który w trakcie krótkiego pobytu w Nowym Jorku przeżywa niezwykłe przygody.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć - opis

Newt Scamander (Eddie Redmayne) kończy wielką, międzynarodową wyprawę badawczą, której celem było odnalezienie i opisanie jak największej liczby fantastycznych zwierząt. W drodze powrotnej mężczyzna zatrzymuje się na chwilę w Nowym Jorku. Jego krótki pobyt mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien amerykański mugol o imieniu Jakub (Dan Fogler) oraz kilka nieprzewidzianych zdarzeń. Co z tego wyniknie?

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć - twórcy i obsada

Magiczny świat z powieści J.K. Rowling powraca na duży ekran w nowej odsłonie. Akcja obrazu toczy się siedemdziesiąt lat przed pierwszą częścią „Harry'ego Pottera”, a bohaterem opowieści jest autor książki, którą najsłynniejszy czarodziej na świecie zaczytywał się w szkole. W rolę nieustraszonego badacza fantastycznych stworzeń wciela się laureat Oscara Eddie Redmayne („Teoria wszystkiego”). Obok niego występują Katherine Waterston („Obcy: Przymierze”), Alison Sudol („Między nami”), nagrodzony Złotym Globem Colin Farrell („Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”) oraz Dan Fogler („Facet pełen uroku”). Reżyserem superprodukcji jest laureat BAFTY David Yates („Rank”).

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć - nagrody

Obraz został wyróżniony statuetką Oscara w kategorii „najlepsze kostiumy”.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.