Exodus: Bogowie i królowie

Exodus: Gods and Kings

Widowiskowe kino Ridleya Scotta opowiadające o życiu biblijnego Mojżesza, który poprowadził Izraelitów do Ziemi Obiecanej.

Exodus: Bogowie i królowie – streszczenie

XIII wiek p.n.e. Mojżesz jest dowódcą egipskiej armii, który wychował się razem z następcą tronu Ramzesem. Na rozkaz faraona Setiego mężczyźni wyruszają razem na wojnę z Hetytami. Podczas bitwy Mojżesz ratuje życie swojego drogiego przyjaciela. Po powrocie do domu dzielny dowódca odwiedza niewolnicze miasto Pithom, gdzie poznaje prawdę o swoim pochodzeniu. W międzyczasie Ramzes zostaje nowym faraonem i – odkrywszy prawdę o swoim przybranym bracie – decyduje się wypędzić go z kraju…

Czemy warto obejrzeć Exodus: Bogowie i królowie?

Exodus: Bogowie i królowie (Exodus: Gods And Kings) to zrealizowany z rozmachem brytyjski dramat przygodowy z 2014 roku. Przedstawia opowieść o losach biblijnego Mojżesza.

Exodus: Bogowie i królowie – obsada i twórcy

Reżyserem filmu jest wielokrotnie nagradzany Ridley Scott. W rolę główną wciela się niezwykle utalentowany zdobywca Oscara Christian Bale. W obsadzie znaleźli się też Joel Edgerton, John Turturro, dwukrotny laureat Złotego Globu Ben Kingsley oraz trzykrotnie nominowana do Nagrody Akademii Sigourney Weaver.

Exodus: Bogowie i królowie – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.