Długi weekend

Uczestnik programu "Randka w ciemno" wybiera kandydatkę nr.3, Martę. Upojona szczęściem para wybiera się w podróż. Wkrótce okazuje się, że jest zupełnie inaczej.

Długi weekend - opis
Po serii pytań wskazuje Martę Walkowską, skromną kierowniczkę biblioteki publicznej w podwarszawskim Wawrze. Ich wspólną nagrodą jest spędzenie długiego majowego weekendu w luksusowym hotelu nad jeziorem w Wodzimyślu. Podczas programu wydaje się, że Bogdan i Marta idealnie do siebie pasują, w rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej. Marta to zasadnicza i surowa osoba, Bogdan jest bezpośredni i towarzyski. Charakter Marty wynika z jej doświadczeń: podczas stanu wojennego straciła narzeczonego, który działał razem z nią w opozycji. Tymczasem Bogdan, zawodowy wojskowy, był wówczas po drugiej stronie barykady. Różnice między parą bohaterów ujawniają się niemal na każdym kroku. W końcu dochodzi do otwartego konfliktu.

Długi weekend - obsada i twórcy

"Długi weekend" to kolejny tytuł z telewizyjnego cyklu "Święta polskie". Za kamerą stanął ROBERT GLIŃSKI, twórca koprodukowanych przez CANAL+ filmów "Benek" i "Matka swojej matki", a także takich produkcji jak "Niedzielne igraszki", "Łabędzi śpiew", "Wszystko, co najważniejsze", "Cześć Tereska" czy "Wróżby kumaka". "Długi weekend" wyróżniono m.in. czterema nagrodami na FPFF w Gdyni (scenariusz, pierwszoplanowa rola męska, nagroda "Tele Tygodnia" i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji).

Długi weekend - gdzie oglądać?

Film jest dostepny online na platformie VOD player.pl