Disaster Artist

THE DISASTER ARTIST

Słyszeliście o „The Room”? Podobno to najgorszy film świata. Poznajcie niesamowitą historię związaną z powstawaniem tego kuriozalnego obrazu.

Disaster Artist – opis

Tommy Wiseau wygląda jak wampir, zachowuje się jak gwiazda rocka i bardzo chciałby być wielkim filmowcem. Zabiera się właśnie za realizację filmu „The Room”, który sam finansuje. Gra on w nim również główną rolę, jest reżyserem i scenarzystą. Kino autorskie pełną gębą, można by rzec, ale jest jeden szkopuł. Tommy nie ma za grosz talentu, a jego pomysły wołają o pomstę do nieba. Mimo przeciwności losu, rzucanych mu kłód pod nogi i szyderczych opinii, Wiseau realizuje projekt pod tytułem „The Room”. Ta historia wydarzyła się naprawdę, a to jest dokładny zapis sytuacji, które doprowadziły do powstania „najgorszego filmu na świecie”.

Disaster Artist – obsada i twórcy

„Disaster Artist” to niezwykły projekt. Film wyreżyserował James Franco („127 godzin”) na podstawie książki opisującej historię Tommy’ego Wiseau i filmu „The Room”. Franco wcielił się również w Tommy’ego. Jego brat, Dave Franco („Iluzja”), sportretował Grega – najlepszego przyjaciela Wiseau. W filmie zobaczymy jeszcze: Setha Rogena („Wpadka”), Zaca Efrona („Słoneczny patrol”) i Jacki Weaver („Królestwo zwierząt”). „Disaster Artist” został nominowany do Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany. James Franco zdobył również nagrodę Złotego Globu za swoją interpretację Tommy’ego Wiseau.

Disaster Artist – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.