Dafne

DAFNE

Włoski dramat przedstawiający perypetie dziewczyny z zespołem Downa, której codzienność wywraca się do góry nogami po śmierci matki.

Dafne - opis

Dafne (Carolina Raspanti) jest dowcipną młodą kobietą z zespołem Downa, która zaraża wszystkich wokół siebie swoją pozytywną energią. Mimo że jest bardzo niezależna, nadal mieszka ze swoimi rodzicami, Luigim (Antonio Piovanelli) i Marią (Stefania Casini). Niestety, pewnego dnia jej matka umiera, a równowaga rodziny zostaje zniszczona. Luigi wpada w depresję. Dzięki swojej pracy i przyjaciółkom Dafne jakoś radzi sobie ze stratą i próbuje wstrząsnąć ojcem. W końcu wydarza się coś nieoczekiwanego: ojciec i córka postanawiają razem wybrać się na wycieczkę w góry do miasteczka, w którym urodziła się Maria. Podczas wyprawy dowiadują się wiele o sobie nawzajem.

Dafne - twórcy i obsada

Reżyserem i autorem scenariusza jest Federico Bondi (Morze czarne). Produkcja została wyróżniona Nagrodą Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) na Berlinale. W główną rolę wciela się utalentowana debiutantka – Carolina Raspanti. Obok niej występują Antonio Piovanelli (Mojżesz Prawodawca), Stefania Casini (Brzuch architekta), Bruno Cariello (Witaj, nocy) oraz Orietta Notari (Pochmurne dni).

Dafne - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.