Czułość

LA TENEREZZA (AKA. TENDERNESS)

Życie zgorzkniałego, mieszkającego w Neapolu staruszka zmienia się całkowicie za sprawą jego nowych sąsiadów.

„Czułość” – streszczenie

Lorenzo jest starzejącym się wdowcem, który żyje w mieszkaniu w centrum Neapolu. Mężczyzna nie ma kontaktu ze swoimi dziećmi i wiedzie samotne życie. Wszystko zmienia się w dniu, kiedy do jego kamienicy wprowadza się rodzina z dziećmi. Michela, Fabio oraz ich pociechy szybko wzbudzają sympatię Lorenzo. Sielanka nie trwa jednak długo. Pewnego dnia dochodzi do tragedii.

Czemu warto obejrzeć „Czułość”?

„Czułość” („La Tenerezza”) to pełen tajemnic dramat z 2017 roku, który jest ekranizacją powieści autorstwa Lorenzo Marone pod tytułem „La tentazione di essere felici”. Jego akcja rozgrywa się w Neapolu. Wyróżnikiem produkcji są m.in. przepiękna scenografia oraz nastrojowa muzyka.

„Czułość” – obsada

Reżyserem filmu jest zdobywca Nagrody Jury Ekumenicznego w Cannes Gianni Amelio. W głównych rolach występują: Renato Carpentieri, który za stworzoną przez siebie kreację zdobył nagrodę David di Donatello, Micaela Ramazzotti, zdobywca Złotej Palmy Elio Germano, nominowana do Europejskiej Nagrody Filmowej Giovanna Mezzogiorno oraz wyróżniona nominacją do Złotego Globu Greta Scacchi.

„Czułość” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.