Człowiek, który zabił Don Kichota

The Man Who Killed Don Quixote

Terry Gilliam, członek kultowego Monty Pythona, zaprasza na kolejną fantastyczną opowieść, gdzie rzeczywistość jest bardzo relatywna.

 

Człowiek, który zabił Don Kichota – streszczenie

Fantastyczno-przygodowa opowieść zainspirowana historią o Don Kichocie zabiera nas do małej hiszpańskiej wioski, gdzie mieszka pewien starzec, uważający się za mitycznego błędnego rycerza. Na jego drodze pojawia się niepozorny reżyser reklam – Toby. Podstarzały Javier bierze młodego przybysza za Sancho Pansę – druha i giermka Don Kichota. Zbieg szalonych okoliczności sprawia, że duet wyrusza w podróż, podczas której rzeczywistość staje się bardzo nierzeczywista. Przemieszczając się pomiędzy XXI a XVII wiekiem, wciągając się w świat fantazji, Toby zapomina o doczesności. Podczas gdy Javier spełnia marzenia, Toby ma szansę przewartościować swoje życie.

Człowiek, który zabił Don Kichota – twórcy i obsada

Terry Gilliam, twórca i reżyser takich obrazów jak „Fisher king” czy „12 małp”, realizował film „Człowiek, który zabił Don Kichota” prawie 30 lat. Produkcję prześladował ustawiczny pech, który generował ciągłe perturbacje. Finalnie film wszedł na wielkie ekrany w 2018 roku. W rolach głównych wystąpili Adam Driver („Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”) i Jonathan Pryce („Żona”).

Człowiek, który zabił Don Kichota – gdzie oglądać?

Cały film „Człowiek, który zabił Don Kichota” dostępny online w serwisie VOD player.pl w wersji z lektorem i napisami.