Cop Land

COP LAND

Sylvester Stallone i Robert De Niro w thrillerze Jamesa Mangolda! Policjant prowokuje tragiczny w skutkach wypadek, jego koledzy rozpoczynają śledztwo, które ujawnia niepokojące fakty.

Freddy Heflin (Sylvester Stallone) jest szeryfem w położonym niedaleko Nowego Jorku miasteczku Garrison. O miejscowości mówi się Cop Land. Zamieszkałe głównie przez policjantów miejsce wydaje się oazą spokoju i praworządności. Wszystko się zmienia, gdy jeden z funkcjonariuszy – młody Murray Babitch (Michael Rapaport) – wplątuje się w brutalną strzelaninę. Podczas zajścia ginie dwóch czarnoskórych mężczyzn. Do Garrison przybywa detektyw Moe Tilden (Robert De Niro) z wydziału spraw wewnętrznych. Prowadzone przez niego śledztwo ujawnia od lat skrywane tajemnice, a Garrison okazuje się siedliskiem korupcji i ciemnych interesów.

Trzymający w napięciu, wielowątkowy dramat kryminalny w świetnej obsadzie. Film opowiada o mrocznych tajemnicach drzemiących pod powierzchnią zamieszkałego przez policjantów, praworządnego z pozoru miasteczka. Oparta na solidnie zbudowanym scenariuszu fabuła sprawdza się zarówno jako realistyczny portret środowiska, jak i wiarygodne studium postaci. W Cop Landzie wystąpiła plejada hollywoodzkich gwiazd, wśród nich m.in.: nominowani do Oscara Sylvester Stallone („Rocky”, „Rambo”) i Harvey Keitel („Bugsy”, „Fortepian”), dwukrotnie wyróżniony tą nagrodą Robert De Niro („Taksówkarz”, „Wściekły byk”), a także Ray Liotta („Chłopcy z ferajny”, „Tożsamość”) i Peter Berg (serial „Szpital Dobrej Nadziei”, „Zakładnik”). Sylvester Stallone otrzymał za tę rolę nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu filmowym w Sztokholmie. Twórcą pokazującego ciemną stronę amerykańskiej policji obrazu jest ceniony reżyser James Mangold („Przerwana lekcja muzyki”, „Spacer po linie”). Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.