Colette

COLETTE

Mąż nakłania Colette, aby napisała powieść pod jego nazwiskiem. Po ogromnym sukcesie książki kobieta zaczyna walkę o swoją artystyczną tożsamość. Czy uda jej się przezwyciężyć konwenanse i ujawnić prawdę o swoim wielkim talencie?

Colette – streszczenie

Dla swojego męża Henry’ego, Gabrielle Colette, opuszcza idylliczną francuską wieś i przenosi się do Paryża, aby stać się członkinią tamtejszej intelektualnej i artystycznej śmietanki. Wkrótce Gabrielle zostaje „ghostwriterem” swojego małżonka. Zaczyna również pisać własne powieści, jednak w tamtych czasach kobieca literatura nie ma wielkich szans na sukces. Gabrielle rozpoczyna walkę o własną twórczość. Jej działania zapoczątkowują dyskusję na temat roli kobiet w społeczeństwie i kładą podwaliny pod prawdziwą kulturową rewolucję.

Colette – twórcy i obsada

Amerykańsko-węgierski dramat z 2018 roku, w reżyserii Washa Westmorelanda, który jednocześnie jest współautorem scenariusza. W rolę tytułowej bohaterki wciela się Keira Knightley („Duma i uprzedzenie”). Jej męża portretuje Dominic West („The Affair”).

 

Colette – gdzie oglądać?

Cały film „Colette” dostępny online w serwisie VOD player.pl w wersjach z lektorem i napisami.